Apel i podpisy złożono w Ministerstwie Infrastruktury

Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk, Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski,  i Poseł na Sejm RP Mariusz Grad w dniu 17 stycznia 2011 roku spotkali się w Warszawie z Radosławem Stępniem – Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Delegacja z Tomaszowa Lubelskiego przekazała Panu Ministrowi apel mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego do Donalda Tuska – Prezesa Rady Ministrów, w sprawie rozpoczęcia zgodnie z pierwotnymi założeniami, budowy w 2011 roku obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Apel poparło swoimi podpisami 13 933 mieszkańców miasta i powiatu tomaszowskiego. Minister R. Stępień poinformował, że dołoży wszelkich starań aby  budowa obwodnicy rozpoczęła się w czasie obowiązywania aktualnie wydanego pozwolenia , lecz data rozpoczęcia budowy nie została sprecyzowana. Minister wspomniał o trudnościach Ministerstwa Infrastruktury w realizacji założeń Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 z powodu braku środków finansowych na szereg inwestycji drogowych.