W najbliższy weekend,w piątek 28 stycznia oraz w sobotę 29 stycznia w Tomaszowie Lubelskim na trasach biegowych ,,SIWA DOLINA”odbędzie się największa w kraju impreza sportowa dla dzieci i młodzieży w narciarstwie biegowym – „Bieg na igrzyska – Polbank CUP”. Odbędą się 3 i 4 zawody drugiej edycji programu. Pierwsze rozegrano w Jakuszycach, gdzie wystartowało 465 zawodników. W Tomaszowie ma się pojawić około 350 narciarzy. Podczas zawodów, zaliczanych do Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego, juniorzy młodsi i juniorzy wezmą udział w eliminacjach do Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” jest programem sportowo-społecznym adresowanym do młodzieży skupionej w klubach sportowych prowadzących sekcje narciarstwa biegowego – sportu, który na fali sukcesów Justyny Kowalczyk – medalistki Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i zdobywczyni Kryształowej Kuli , stał się sportem popularnym i pozytywnie kojarzonym w Polsce. W naszym kraju kilkadziesiąt klubów sportowych prowadzi sekcje biegów narciarskich, w których trenuje na co dzień, w różnych młodzieżowych i dziecięcych kategoriach wiekowych kilkaset zawodniczek i zawodników.Program „Bieg na Igrzyska” ma poprzez zakrojoną na szeroką skalę promocję biegów narciarskich, pomóc w szukaniu największych talentów tej dyscypliny sportu – i taki jest podstawowy cel twórców projektu. Jednym ze współorganizatorów zawodów jest Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim.