Sesja Rady Powiatu-uchwalono budżet na 2011 rok

W czwartek, 30 grudnia br. odbyła się III sesja Rady Powiatu w Tomaszowie Lubelskim. Głównym punktem obrad było uchwalenie budżetu powiatu na 2011 rok. Projekt uchwały przedstawił Skarbnik Powiatu Grzegorz Gałan. Radni jednomyślnie  przyjęli zaproponowany przez Zarząd powiatu budżet na 2011 rok. Dochody budżetu zaplanowano w wysokości 92 mln 471 tys. zł., z tego dochody bieżące w kwocie 67 mln 325 tys.zł i dochody majątkowe w kwocie 25 mln 146 tys. zł. Wydatki budżetu wyniosą 93 mln 772 tys. zł, z tego wydatki bieżące w kwocie 67 mln 325 tys. zł i wydatki majątkowe w kwocie 26 mln 447 tys. zł. Planowany deficyt budżetowy wyniesie 1 mln 300 tys. zł. W dalszej części obrad radni podjęli uchwały w sprawach:

-wieloletniej prognozy finansowej

-określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej

-wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości

-zatwierdzenia Statutu Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej

-ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu tomaszowskiego

-utworzenia wydzielonego rachunku dochodów w jednostkach budżetowych

-uchwalenia planu pracy Rady Powiatu na 2011 rok

-zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Powiatu na 2011rok

Po zakończeniu obrad radni i zaproszeni goście podzielili się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia.